Puffere polipropilena nepresurizate 800 litri

2000 lei Lei
PUFFERE
Realizam  puffere si rezervoare de acumulare apa calda cu schimbator de inox lung de 25m.

www.foseministatii.ro

Avantajele pufferelor Eco Rotary din polipropilena:

Creşte autonomia de funcţionare – focul trebuie alimentat mai rar
Surplusul de energie nu se pierde, se fac economii la lemne.
Crește durata de viaţă a cazanului şi nu se corodează, fenomen care are loc în cazul arderii cu intensitate redusă.
Durata de viaţă a rezervorului nostru este de 50 ani, pentru că poliproplilena, materialul din care este confecţionat rezervorul este plasticul cel mai rezistent.
Punctul de topire este între 160 – 165 C, iar la 125 C începe înmuierea deci rezistenta la rezervoarele de acumulare apa calda ECO ROTARY este garantata pana la temperatura de 90 grade celsius.
Pufferele fabricate din tablă de oțel se corodează în schimb cele din polipropilenă nu au acest dezavantaj.
Serpentina este rezistenta la coroziune şi la depuneri deoarece este confecţionata din ţeavă de inox nervurat eurowater astfel scurgerea în interior este turbulentă.
Durata de viață a schimbătorului de căldură este nelimitat si rezista la presiuni de pana la 12 bari .
Vasul de expansiune este mult mai mic pentru că în acest sistem se dilată numai apa din ţeavă neexistand contact intre apa din centrala cu apa din puffer. La pufferele din tablă de oțel se dilată şi apa din rezervor.
Vasul de acumulare produs de noi este mai ieftin decât pufferele din tablă de oțel si cu un singur puffer poti interconecta toate sistemele de incalzire si apa calda prin adaugarea de schimbatoare de caldura din inox.
Modelele de puffere ovale ECO ROTARY ocupa putin spatiu si pot incapea pe usile cu latimea de la 720mm,deci putem monta un rezervor de acumulare cu volum mai mare acolo unde modelele standard cu diametre mai mari nu ar incapea pe usa sau in spatii inguste.